Pielęgnacja naszych wyrobów

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRZANĄ TAPICERKĘ?

Skórzana tapicerka podczas użytkowania poddawana jest wielu czynnikom zewnętrznych tj. wytarcia, zabrudzenia, wysokie temperatury czy promienie słoneczne. Dla zachowania  pięknego, efektownego wyglądu skóry oraz jej żywotności należy ją w odpowiedni sposób czyścić, pielęgnować i chronić. Eksperci zalecają przeprowadzanie konserwacji tapicerek skórzanych co 3 miesiące.

PREPARAT DO SKÓRY

PREPARAT DO CZYSZCZENIA SKÓRY

PREPARAT DO ANILINY

PREPARAT DO ANILINY

Firma DFM zaleca używanie sprawdzonych i wysokiej jakości preparatów do czyszczenia skóry firmy Lederzentrum Polska.

1

Przed użyciem oczyść skórę z wszelkich nieczystości. Najlepiej odkurz miękką końcówką. Świeże plamy usuń szmatką chłonącą wilgoć. Następnie nałóż na gąbkę preparat czyszczący.

2

Okrężnymi ruchami, unikając mocnego tarcia, czyść zabrudzone miejsca.

UWAGA! Zaleca się przeprowadzić w niewidocznym miejscu test, który pozwoli sprawdzić stabilność koloru.

3

Pozostałości usuń miękką szmatką. Gdy efekt nie jest zadowalający czynność należy powtórzyć. Nie więcej niż jeden raz. Pozostaw tapicerkę na 2 godziny do wyschnięcia.

4

Do pielęgnacji skóry można przystąpić minimum po dwóch godzinach od użycia środka czyszczącego. Nalej preparat ochronny na miękką szmatkę.

5

Okrężnymi ruchami nanieś preparat ochronny na skórzaną tapicerkę. Rozprowadzaj od szwu do szwu. Po zastosowaniu preparatu należy poczekać, aż tapicerka wyschnie.

5a

Przy anilinie normalne jest, że skóra po naniesieniu preparatu ochronnego może być ciemniejsza. Taki stan może się utrzymać przez kilka dni.